Taklacılardan Bir Damar !

Ankara, Mardin, Sivas ve benzerleri bölümü

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

Mesajgönderen yektaaa » 08 Haz 2005 15:22

Selamlar Cemal bey,

Yazımdan yaptığınız alıntı ve sorduğunuz soruyu pek bağdaştıramadım. Acaba niyetiniz gerçekten kuşlara ne olduğunu öğrenmek mi? yoksa başka bir amacınız mı var anlayamadım. şeref abinin kuşlarını alıp beslemememle, Rahmetlinin kuşlarının akibeti arasında nasıl bir bağlantı kurdunuzki bana böyle bir soru yönelttiniz?
Hayat sevdiklerinizle güzeldir.
Kullanıcı avatarı
yektaaa
Destek Ekibi Üyesi

Mesajgönderen CEMAL ARIKAN » 08 Haz 2005 19:01

yektaâ bey merhaba ;

sadece akibetini sormak istedim. çünkü çeşitli yerlerden elektirikçi şerefin öz damarı denerek,daha öncede gökay beyin dediği gibi tamamen birebir, ama sahte boz dumanlılar elde ettim ,oyun olarak bahsedilenlerin yanına yaklaşamadım.komşusu olarak sizin daha bilgili olduğunuza inanarak konuyu irdelemek istedim.sizin bilginiz dahilinde ankarada bu damarın devamı kaldımı ?
selamlar ...
Kullanıcı avatarı
CEMAL ARIKAN
Mega Üye

Irklar: Takla
Doğum Tarihi: 29 Ağu 1970

selamlar

Mesajgönderen besnik » 09 Haz 2005 0:56

Mesut beye sorduğunuz soruya ben bir cevap yazmak istedim.Gerçi mesut bey bu işi, bu kuşları geçmişiyle gerçekten bilen ender kuşçularımızdan biri müsadenizle bende cevap yazmak isterim.Mesut beyde mutlaka sizi aydınlatacaktır.
Evet bu kuşlardan bu kuşların özlerinden gerçektende var.Benim bildiğim gözümle gördüğüm 3 kişide var. İkisi çok yakın olduğum 3 üncüsü tanıdığım fakat hiç kuş alış verişimizin olmadığı sevdiğim bir insan.Ayrıca Telefonla görüştüğüm ankarada ikamaet eden bir abimizdede var.Onun kuşlarını görmedim ama telefonla konuşmamızdan bu kuşlara çok emek vermiş ve bu kuşları gerçekten çok iyi tanıyan biri... Mesut abide o kişiyi iyi tanır. Her boz dumanlı her perdeli bu kuşlardan demek değil... Geçmişte bu kuşlara çok büyük paralar ödeyerek satın alıp ve bunların kiymetini bilen bu günlere kadar taşıyan 2 kişi tanıyorum.O kişilerin hala ellerindeki kuşlar 13 14 yaşlarında döl verebilen artık tarihi eser denebilecek insanın gözünden bile sakınacaği türden kuşlar...
herkese selam yerli oyun sefer kuÅ?u besliyorum
Kullanıcı avatarı
besnik
Katılımcı Üye

KUşLARIN AKİBETİ.

Mesajgönderen yektaaa » 09 Haz 2005 11:49

Merhabalar,

İlk yazımda da belelirttiğim üzere 1995 yılına kadar, sağlığı müsade ettiği sürece şeref abi kendisi çok güzel kuşlar uçurdu, daha sonra kuşlarlada fazlasıyla ilgilenemediğinden ve fazla kuşa bakamadığından kuşlarının birçoğunu sattı. Ülümünden 1,5 - 2 yıl önce kalan kuşları çalındı. Neredeyse tüm Ankara seferber oldu o kuşları bulabilmek için ama maalesef bulunamadı. Daha sonra arkadaşlarına verdiği kuşların yavrularından, kırmalarından getirdi ve 30 civarında kuş yaptı. Bu kuşları beslemeye başladı. Ancak su uyur düşman uyumaz diye bir deyim vardırya, bunun misali rahmetli şeref abi hayata gözlerini kapattığı gece de bu kuşlar çalındı. İlk ve ikinci çalınan kuşların nerede ve kimler tarafından beslendiği bilinemiyor.

Aslında bu kuşları öğrenmeye çalışmak, bir hikayeyi dinlemeye yarıdan başlamak gibi birşeydir. Bu kuşlarında geldiği kökeni ve birçok kişinin o kökenden kuşlar besleyerek muvaffak olduğu bir ırk vardır ki, ( SAİM USTALAR) bu ırkın oluşumundan paylaşımına ve işlenmesine kadar olan bilgileri sizlere eksiksiz aktarabilmek için çalışmalar yapıyor, yaşayan canlı şahitlerle görüşerek bilgiler topluyoruz. Elde ettiğimiz bilgileri de bir yazı dizisi halinde sizlerle paylaşacağız.

Saygılar, Sevgiler.
Hayat sevdiklerinizle güzeldir.
Kullanıcı avatarı
yektaaa
Destek Ekibi Üyesi

Mesajgönderen CEMAL ARIKAN » 09 Haz 2005 12:51

DEğERLİ BİLGİLERİNİZ ve AÜIKLAMALARINIZ İÜİN TEşEKKÜRLER...
Kullanıcı avatarı
CEMAL ARIKAN
Mega Üye

slm

Mesajgönderen kars » 09 Haz 2005 13:16

baştan işi nerelere götürdünüz işin ters tarafları beni alakadar etmez, yapmamda şimdi 2 ay içinde bizim festival başlıyor bende katılacağım benim sıram gelmeden bir hafta önce size müsait oldugunuz günü soracagım benim e-mail ime tel-verin yada boş bir e-mail atın ben size dönerim
sevgilerle...
kars
Deneyimli Üye

kars

Mesajgönderen besnik » 09 Haz 2005 15:59

Kars telefon numaramı özel mesaj olarak attım sana.. telefonunu bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
besnik
Katılımcı Üye

Mesajgönderen CEMAL ARIKAN » 09 Haz 2005 19:19

GÜKAYIN GÜVERCİN RESİMLERİ.

http://members.lycos.co.uk/gokaykurt/
Kullanıcı avatarı
CEMAL ARIKAN
Mega Üye

YANILMAYIN

Mesajgönderen besnik » 10 Haz 2005 12:08

Her boz dumanlı takkeli kuş bu kuşlardan demek değildir. Her eski boz koyu bantlı koyu göğüslü parlak tüyü tüzü düzgün bu kuşlardan değildir.
Bizim kuşlarımızın vucutlarında tek tüy işaretleri vardır . Bu kuşların altından 6 7 senede bir beyaz gelir. 3 4 senede bir tek veya çift ayna kuyruk gelir. Üok nadir ama çok nadir tek beyaz telekliler verir. Altlarından perdeli ayaklılar gelir. Bunların altından mavi falan gelmez .
Göz renkleri maviye yeşile dönüktür.Bu kuşları gerçekten tanıyan ama kulaktan dolma değil biri varsa,, Bu kuşlara bizler gibi gerçekten emek veren biri varsa çıksın konuşsun ben burdayım. Burda herkes kulaktan dolma bir şeyler anlatıyor. Ben bu hayvanlara ben ve ustalarım yıllarca emek verdik . Hep denedik gördük .Hepsimi süperdi hayır 2 sene kovalıyıpta takla döndüremedeğim kuşlar dişiler oldu . Üok çok iyileri yürkeleri hoplatanlarda oldu. Ben bu kadar eleştirinin bu kadar taşlanmanın bu kadar saldırının karşısında sabrımın son noktasına kadar burdayım.Lütfen bu kuşları ben tanıyorum diyen varsa yakın tarihini bilen çok fazla mişli geçmiş zaman kullanmadan, bu kuşları besleyen bilen kişileri TGYB huzurunda tanışmaya davet ediyorum.
Kullanıcı avatarı
besnik
Katılımcı Üye

Mesajgönderen pigeontechs » 10 Haz 2005 14:28

25-26 sında ben de Tokattayım. uçuracak birisi varsa orada bu bahaneyle seyredeyim kuşları..
Kullanıcı avatarı
pigeontechs
Deneyimli Üye

selam

Mesajgönderen besnik » 10 Haz 2005 15:33

Var piegeontechs önder var orda sitemde bahsettiğim arkadaşim bende ordayım kismetse görüşürüz seyredersin sen tokatta kime gidiyorsun orda tanıdığım arkadaşlarım var.
Kullanıcı avatarı
besnik
Katılımcı Üye

Dayıoğlu

Mesajgönderen DayıoÄ?lu » 10 Haz 2005 16:52

Dostum biraz yavas harmanlasınlar.
Ne o ya yeni bir irk cıktıda bizimmi haberimiz yok?20-25 seferde 6 7 direk boyunda catlar o kuş.

Taban dahil 10 takla atsa ortama 3 metreden minimum 30 metre yapar.

Cok iddialıyım çatına 10mlik bir direk dikelim .kusun 4 direk boyu yapıp 15 taklayı attığı anda kumesimi sana vericem yok atmazsa vereceğim kadar kusunu alırım.
Kal sağlıcakla.
En son DayıoÄ?lu tarafından 15 Haz 2005 12:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
DayıoÄ?lu

merhaba

Mesajgönderen besnik » 10 Haz 2005 20:14

:D
En son besnik tarafından 10 Haz 2005 22:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
besnik
Katılımcı Üye

Sevgili arkadasım

Mesajgönderen DayıoÄ?lu » 10 Haz 2005 22:36

Burda küslük olmaz.Belki sende bir hata yapmıs olabilirsin eminimki kusların gercekten cok guzeldir ama mesafeyi biraz daha dikkatli takip edebilirsen bizlere daha iyi daha sağlıklı ışık tutabilirsin.Sağlıklı ve kaliteli guvercinlerinin coğalması ve coğalanları paylasman dileğimle..Senin yerinde olsam bende gülerim :)
En son DayıoÄ?lu tarafından 10 Haz 2005 22:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
DayıoÄ?lu

selamlar

Mesajgönderen besnik » 10 Haz 2005 22:53

valla ne diyim haklısnız ben ne desem ne anlatsam aklanamıyıcam burda sayın dayıoğlu size bir soru sormak istiyorum 50 60 mt yi 12 13 taklayla 20 25 sefer yaparak cıkaran kuş olmaz mı sizce ?
Kullanıcı avatarı
besnik
Katılımcı Üye

ÖncekiSonraki

Dön Taklacılar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir