dolapçı sarı bıçaklı

Dolapçı ırkı özel bölümü

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

dolapçı sarı bıçaklı

Mesajgönderen Tarık Ayan » 19 Oca 2009 22:34

Bunları sizlerle paşlaşmaktan büyük mutluluk duydum. Tüm güvercin sevenlere selamlar.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Tarık Ayan
Deneyimli Üye

Irklar: Dolapçı DENİZLİ/MERKEZ
Doğum Tarihi: 16 Ara 1979

Re: dolapçı sarı bıçaklı

Mesajgönderen ihsan dede » 19 Oca 2009 23:40

merhabalar tarık bey
maaşallah kuşlar çok güzel.paylaşım için teşekkürler.tüyleri kadar ömürleri ve yavruları olsun.denizlidemisiniz.
sevgiler saygılar
ihsan DEDE
b.çekmece -ist
ihsan dede
Katılımcı Üye

Mesajgönderen Niyazi Ertürk » 20 Oca 2009 10:58

Tarık Merhaba,

Oldukça güzel bir nesil elde etmeyi başarmışsın doğrusu. Ben özellikle Sarıçil ve Sarı Yamalıboyunları çok beğendim. Aslında sen de çok iyi biliyorsun ki bu renk ve kostüm özelliğindeki Dolapçılar çok azalmış durumda. Bence bu güzel Dolapçılarının kıymetini bil ve üretime hiç aksatmadan devam et. Ellerine, emeğine, yüreğine sağlık...
Niyazi Ertürk
Destek Ekibi Üyesi

Irklar: -
Doğum Tarihi: 08 Haz 1965

Mesajgönderen Tarık Ayan » 20 Oca 2009 14:13

Merhaba arkadaşlar,
Niyazi Bey ilginiz için teşekkür ederim. Bu tür kuşları elde etmek için aynı kuşlardan yavru alarak çeşit çeşit eşleyerek bu nesil ortaya çıktı. Şu anda sarı yangap olarak sadece boyun tarafında yangapı olacak şekilde yavru almaya başladım. Bu neslin havada oyun olarak ve de kafası olarakta kendini kanıtladı. Ama bana tam iki seneme maal oldu.
Sarı çil damarıda hem düz sarı hende görüntülerdeki gibi sadece bağrında ve kuyruk tarafında sarı rengi oluyor. Diğer tarafları bem beyaz oluyor. Nornal kuşlara göre biraz daha yüksek ve uzundur.
Ayrıca Denizli de beslemekteyim. İhsan bey'ede ayrıca teşekkür ederim.
selamlar:)
Kullanıcı avatarı
Tarık Ayan
Deneyimli Üye

Mesajgönderen aliosmankarataş » 20 Oca 2009 14:54

kuslarınız güzeller masallahı var da

bu kuslar dolapcı mı ???
HER ŞEYİN BİR BEDELİ VAR
aliosmankarataş
Üyeliği Durdurulmuştur

Irklar: dolapcı
Doğum Tarihi: 19 Ağu 1984

Mesajgönderen Tarık Ayan » 20 Oca 2009 15:26

Selam Ali Onman Bey;
Bu soruyu bana sizin gibi evimize her gelen arkadaşım soruyor desem olur. Bu nesli bulmak için tam iki senemi aldı. Hem dolapları olarak olsun hemde akıl yönünden bir çok kez deneyerek elde ettim. Genel izlenim olarak sarılar düz uçar ve evlerine diğer kuşlarına göre çok geç inerler. Ben bu damarda bazen sarı bağrı olanlarda,dik mesafeden dolap attığı zaman çok azda olsa kısa mesafeli sarı bir yuvarlak gösterirler.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Tarık Ayan
Deneyimli Üye

Mesajgönderen Tezcan Akınlı » 20 Oca 2009 15:41

SELAM TARIK oncelıkle denızlıde cogu kuscuların yapmadıgı denızlıde endek kısılerın yaptıgı uretım damar takıpı bunlar oncelıkte gelır bır kuscu kuscuyum dıyorsa bılkı once uretım yapacak kendıne has yavrular alacak benım katında bunları yapan ıyı bır kuscu demek tır herkes kuscu ama kusculuk ta fark olacak sende bunlardan bırısısın ender bulunan kısıler arasındasın senın kusculugun yanında karekterınıde severım allah bu kuslardan bolca uretmek nasıp eylesın ıyı gunler saygılarımla.........................................
Kullanıcı avatarı
Tezcan Akınlı
Aktif Üye

Irklar: Dolapçı, Azman
Doğum Tarihi: 02 Haz 1973

Mesajgönderen Niyazi Ertürk » 20 Oca 2009 15:46

Merhaba Ali Osman Bey,

Ben Tarık Arkadaşımızın Dolapçılarını havada seyrettim. En çok beğendiğim ise Altınbaşlar oldu diyebilirim. Ve dahası ziyarete gittiğim Dolapçı kümeslerinde bu şekilde hem sarı hem de dolap alan güvercine pek rastlamadım. Yamalıboyunlar ise gördüğüm kadarıyla Döneklerle kırılmadan alınmış güvercinler. Dikkat ederseniz yaması nispeten küçük. Şahsen güvenli bir kümes düzenim olsa bu nesilden beslemek ve üretmek isterim.
Niyazi Ertürk
Destek Ekibi Üyesi

Irklar: -
Doğum Tarihi: 08 Haz 1965

Mesajgönderen ihsan dede » 20 Oca 2009 18:19

merhabalar tarık bey
bugün birkez daha resimlere bakma fırsatım oldu.öncelikle tekrar maaşallah.altınbaşlar çok güzel.ben anca denizliye geldiğimde yamalıları görebiliyorum.istanbulda henüz yamalılar yok gibi.daha evvel irfan abi ve iskender sayesinde beyaz ve kara yamalı besledim.fakat sarı ve kırmızı hele kırmızı -kara yamalı hiç göremedim.birtane düz sarı erkeğim var sarı çil dişi bulabilirsem bende sarı çilli birşeyler çıkarıcam inşallah. iki sene vermişsiniz ama değmiş.inşallah iyi bir sezon geçirirsiniz.başarılarınızın devamını diliyorum.
sevgiler saygılar
ihsan DEDE
ihsan dede
Katılımcı Üye

Mesajgönderen Şevket Kozlu » 20 Oca 2009 18:42

kuşların çok güzel tarık. görmeye gelecem en kısa zamanda...
Kullanıcı avatarı
Şevket Kozlu
Katılımcı Üye

Irklar: Dönek, Dolapçı, Azman
Doğum Tarihi: 10 Eki 1981

Mesajgönderen Mehmet Ekinci » 20 Oca 2009 19:57

Merhabalar Tarık Bey öncelikle paylaşım için teşekür ederim ..Öncelikle sarı ırkına olan merakın çok hoş sarı olarak çeşitlerin
hepsi maşallah tam takım ..Tabiki bu verilen emeğin meyvası diye düşünüyorum meyvaları toplamaya başlamışsınız çok güzel bu
az bulunan renklerden elinizde bulunması sadık oluşları ve dönüş ve dolap almaları çok hoş..
Bu bahsi geçen dönüşleri ençok düz renk olanlarmı yoksa çilli olanlar mı ??? gösteriyor...

Yeni sezonda sağlıklı ve kayıpsız bir üretim diliyorum...

Saygılar
Mehmet Ekinci
Hayat fani ne kırmak nede kırılmak lazım....
Kullanıcı avatarı
Mehmet Ekinci
Aktif Üye

Irklar: Dolapçı , Azman
Doğum Tarihi: 09 Eyl 1981

Mesajgönderen Tarık Ayan » 20 Oca 2009 20:56

Mehme Ekinci, İhsan Dede, Şevket Bey ve Tezcan Bey; ilginiz için çok teşekkür ederim. Bu tür ilgi ve alakanız beni bu güvercin merakına ve aşkına daha çok bağlamaktadır. İnsanın uğraşı gördüğü şeylerin başkası tarafından beğenilmesi gercekten gurur verici.
Benim bu ırkı elde etmem için emeği geçen tüm arkadaşlarıma ayrı ayrı tekrar teşekkür ediyorum. Ben bu camiada bu tür kuşların emek göstererek elde edilmesini gönülden istemekteyim. Fakat ben bu düzeni oluştururken diğer güvercin besleyen arkadaşlarda paylaşımları çok zayıf olduğunu gözlemledim. Mesala benim beslediğim kuş cinsi belli, başka güvercin besleyen arkadaşlar kuş tutunca veya yavru alınca eşlemek vede üretmek adına kendilerinden istediğimde paylaşnmadıklarını gözlemledim. Oysaki birlik ve beraberlikle güzel şeylerin ortaya çıkması mümkündür. Benim bu camiaya küçük bir isteyim olmaktadır. Bundan sonra bu tür üretici veya ırk takip eden arkadaşlarımıza destek çılalım sonuçunda güzel şeyler elde edelim.
Mehmet Bey; kuşlarımda sarı yangaplar olsun sarılar veya sarı çil olanlar hepsinde dolapları ve akıl yönünden çok güzeldir. Benim kuşlarımı bilen arkadaşlarda bunu görerek tebrik etmişlerdir. Gerçekten sarı cinsinde çok kuş eledim. Çok kuş dağıttım, dolapları yok diye . Fakat şuan bana göre tamam. Tabi takkir sizin. :D
Kullanıcı avatarı
Tarık Ayan
Deneyimli Üye

Mesajgönderen serkan karaduman » 21 Oca 2009 12:50

öncelikle birçok kümes ve kuscu arkadaşımın ziyaretime gittim bu kadar güzel sarı akbaş ve sarı yangap gurubunu bir arada görmedim gerek siteden gerekse arkadaş cevremden takip ettigim kadarıyla cok ğüzel kuslarınız var- sizi emeklerinizden dolayı dolayı tebrik ederim emeginize degerse bir cift yavru isterim tarık kardeşşim musait bir günde insallah ziyaretine gelicem başarılar
Kullanıcı avatarı
serkan karaduman
Katılımcı Üye

Irklar: dolapçı, azman
Doğum Tarihi: 06 Ara 1978

Mesajgönderen Şevket Kozlu » 01 Eyl 2009 10:37

kardesın nasılgıdıyor yavru sezonu bakalın busene sarı yamalılar üret missındır :lol:
Kullanıcı avatarı
Şevket Kozlu
Katılımcı Üye

Irklar: Dönek, Dolapçı, Azman
Doğum Tarihi: 10 Eki 1981

Mesajgönderen Tarık Ayan » 01 Eyl 2009 13:03

Bu sezon iyi geçti. Sarı çil dolapçılardan İstanbul ve Isparta tarafına 11 tane yavru gönderme şansım oldu. Sarı yamalı olarakta toplam resimdeki gibi sadece ense tarafında sarı yaması olarak 12 tane yavru aldım. Bulardan kümesimde erkek ve dişi olarak 5 takım yaptım. Artık o 5 takın üremeye devam ederler, senin gibi iyi doslara verme şansımız olur. Sarı yamalılardan sadece İstanbul'a bir çift yavru gönderdim. Tüm arkadaşlara iyi sezon geçirmelerini diliyorum. Tüy dökümlerine şimdi çok dikkat etsinler.
Kullanıcı avatarı
Tarık Ayan
Deneyimli Üye

Sonraki

Dön Dolapçılar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir