Takla güvercini / Ucurma teknigi

Ankara, Mardin, Sivas ve benzerleri bölümü

Moderatörler: Forum Admin, Rahmi Bozkır

Takla güvercini / Ucurma teknigi

Mesajgönderen Kuscu » 28 Ara 2005 17:04

Selam tüm kus dostalarina,

arkadaslar güvercinleri ucurmak´da ayri bir sanattir. Bu konuda tecrübelerinizi ve bilgilerinizi bizimle paylasirsaniz, memnun olurum.

Ayrica 2005 yili acilarimizla, sevinclerimizle geride kaliyor. Umarim 2006 size daha fazla umut, daha fazla sevinc ve daha fazla mutluluk getirir. MUTLU SENELER.......

Saygilarimla

Kuscu
Kullanıcı avatarı
Kuscu
Gözlemci Üye

Mesajgönderen kuşcu ferhat » 29 Ara 2005 7:58

takla kuşunu uçurmak kadar yuvaya indirmekte zordur ben öncelikle kuşları uçaracağım zaman iki erkek kuşu önceden havaya atarım sonra kuşların açıldığını gördüğüm an diğer kuşlarıda dışarıya çıkarttıp bir sopanın ucuna boşet bağlayıp kaldıra bilirsin yada benim yaptığım gibi kuşu tutup havaya atabilirsin kuşu uçurduğun an kalbin duracak gibi olur sanki sende onların yanında uçuyormuş gibi olursun neyse kuşlar uçtuktan sonra yuvada bir iki kuş bırakmalısın parlak verip yuvaya inmeleri için bu çok önemlidir aksi halde yuvaya alışkın olmayan bir kuş başka bir kuşun peşine takılıp yuvayı terk edebilir bence kuşu uçurmaktan çok kuşu yuvasının üstüne indirmekte marifet bazı kuşlar direk yuvaya iner bazılarıda sağa sola savrulur bir yerlere konar bu yüzden taklacı uçurmanın bir çok yöntemi vardır
KUŞ BESLEMEK BİR HEVES DEĞİLDİR BU İŞE GİRDİN Mİ BİR DAHA BIRAKAMAZSIN KAYSERİ DEN TÜM KUŞ YETİŞTİRİCİLERİNE SAYGILAR VE SEVGİLER
kuşcu ferhat
...

ha

Mesajgönderen kars » 29 Ara 2005 12:48

kuş ucurmanın yöntemleri vardır.havaya kuş kaldıracağım zaman önce bahceye çıkarıp 5 dakika bekletip dışkılarına bakarım olumsuz bir durum görmezsem ucururum ve onlar havadayken hiç ku çıkartıp terpetme falan kesinlikle olmaz acıldıkları kadar açılsınlar ha sonra baktım mi alcaldılar bahceye bir iki kuş atarım o kadar bakın yine terpetme, fırlatma yok,kuşlar kesinlikle bahceye inerler bu yöntemde

gelelim tek e düşmüş kuşu ucurmaya sabah yine bir saglık kontürolü yaptıktan sonra uçururum havada 15-20 dakika kaldıktan sonra bahceye iki kuş koyarım ama yine terpetme fırlatma yok,kuşlar sadece bahcede bir nesneymiş gibi bitlenip, dolaşıyorlar, havadaki kuş ineceği zaman da yine kuş lar olduğu yerde bekletiyorum,inerken diğer çiftli kuşlarda yaptıgım hafif pırıltı verme hareketini tek uçan kuşta yapmıyorum kendisi gelip kalktıgı yere iniyor.
sevgilerle...
kars
Deneyimli Üye

Dön Taklacılar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir